Słowianie jutro.

Jak będzie wyglądała Słowiańszczyzna w przyszłości? Nikt tego nie wie. Prawdopodobnie Jugosławia jeszcze bardziej się podzieli. Łukaszenko na Białorusi pogłębi jeszcze bardziej kryzys. Nie wygaśnie spór polsko-ukraiński o cmentarz Orląt Lwowskich. Rosjanie będą chcieli korytarza do Kaliningradu (Królewca). To nie napawa optymizmem. Jednak spójrzmy na to z innej strony- konflikty zawsze były, są i będą. Niestety, takie są smutne losy ludzkości. Jednak wszyscy Słowianie stoją przed olbrzymią szansą. Zawsze nasz region Europy był traktowany "po macoszemu". Jednak Europa się jednoczy POKOJOWO (to fenomen!), a my, jako rodowici Europejczycy, powinniśmy mieć zapewnione w niej godne miejsce.

Słowianie to naród o przeolbrzymiej kulturze i obyczajach. Nie spełnią się rokowania co niektórych (mam nadzieję...), że w Unii Europejskiej stracimy swoja świadomość. Skoro przez tyle wieków germanizacji nie straciliśmy jej, to nadal jej nie stracimy. To logiczne. Powinniśmy wreszcie skończyć z wojnami i kłótniami, a zacząć budować wspólną, wolną i demokratyczną Europę. Bo taka jest kolej rzeczy. Najpierw kilku ludzi się zebrało- utworzyli gród. Potem grody utworzyły księstwo. Potem Mieszko z kilku księstw zrobił państwo. A z państw jest Europa. A z kontynentów - cały świat.

Jednak co z religią??? Czy Słowianie odnowią wierzenia swych przodków? Rzecz to bardzo interesująca, dlatego polecam ciekawą stronę: www.r-k-p.prv.pl

Kończę te krótkie rozważania pradawnym okrzykiem Słowian: SŁAWA!